O NAS

Poznajmy się

Jeśli tu trafiłeś, prawdopodobnie w jakimś stopniu zaciekawiła Cię tematyka naszego bloga i chciałbyś dowiedzieć się o nas nieco więcej. A może spodobała Ci się nasza przyczepa i szukasz o niej dodatkowych informacji? Trafiłeś w dobre miejsce!

przyczepa kempingowa blog

Jesteśmy dwójką młodych ludzi, którzy zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce – nie tylko mieć piękne marzenia, ale w końcu zacząć je realizować (zobacz naszą listę marzeń)! Pod koniec czerwca 2018 roku postawiliśmy wszystko na jedną kartę i podjęliśmy decyzję: kupujemy naszą pierwszą przyczepę kempingową, a następnie wspólnymi siłami doprowadzamy ją do zadowalającego nas stanu.

Dysponując niewielkim budżetem, kupiliśmy używaną przyczepę kempingową marki TEC King 340T z 1991 roku i niemalże od razu przystąpiliśmy do prac remontowych. Naszym głównym założeniem było ukończenie wszelkich prac przed końcówką lipca, aczkolwiek codzienne obowiązki znacznie utrudniły nam to zadanie. Ponadto, zakładane wówczas kosmetyczne zmiany, przerodziły się w gruntowny remont! Nie poddaliśmy się jednak – uparcie dążyliśmy do sfinalizowania prac, by wyruszyć w swoją pierwszą podróż i… po prostu spełniać marzenia! 

Pierwsze wakacje z przyczepą kempingową

2 września 2018 roku spakowaliśmy swoje rzeczy, przymocowaliśmy przyczepę kempingową do samochodu i ruszyliśmy w stronę Dolnego Śląska. Pierwszym celem podróży okazały się Karkonosze. Góry te zachwyciły nas swoim pięknem i różnorodnością widoków. Obiecaliśmy sobie, że prędko tutaj wrócimy! Następnie wyruszyliśmy do naszych południowych sąsiadów, Czechów. Dosłownie zakochaliśmy się w ich kuchni – była to miłość od pierwszego… zjedzenia. Pierwsza podróż okazała się również doskonałą okazją, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, zatem… porzuciliśmy nasze plany i ruszyliśmy w dalszą drogę…

Gdzie nas poniesie…

Konsekwencją tych wydarzeń jest nasz blog o podróżach… może nie do końca typowy blog podróżniczy, ponieważ praca na etacie w znacznym stopniu kradnie nam czas, ale „Gdzie nas poniesie” traktujemy jako swój osobisty pamiętnik. Podróże małe i duże – zarówno wyprawy z przyczepą kempingową, jak i te bez niej – to marzenia, które chcemy zamienić w rzeczywistość.


Agnieszkablog podróżniczy

1994 | Marzycielka, kawoholiczka, perfekcjonistka i instagramerka.

Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca, z pasji amatorka fotografii mobilnej, śpiewu oraz wszystkiego, co pozwala mi się twórczo wyżyć. W wolnej chwili lubię także zrelaksować się przy dobrym filmie (uwielbiam dramaty oraz produkcje psychologiczne) lub grze video, wsuwając swoją ulubioną pizzę! ; )

CZYM SIĘ INTERESUJĘ? Uwielbiam robić wszystko, co wyzwala we mnie kreatywność! Dlatego w każdej wolnej chwili sięgam po swój kieszonkowy aparat i publikuję zdjęcia na Instagramie. Poza tym ciekawi mnie tematyka social mediów, PR-u i marketingu.

NAJWIĘKSZA SŁABOŚĆ? Zaraz po jedzeniu, zdecydowanie mam słabość do planowania. Nie wyobrażam sobie wyjazdu bez (przynajmniej) wstępnych założeń.

PRZYCZEPA KEMPINGOWA? To spełnienie moich najskrytszych marzeń! Wszystko zawdzięczam rodzicom, którzy od dziecka zabierali mnie na wakacje pod namiot i to dzięki tym wyjazdom ukształtowały się moje cele na przyszłość.

blog o podróżach

Maciej

1990 | Miłośnik motoryzacji, etatowy pochłaniacz jedzenia, inżynier.

Magister mechaniki i budowy maszyn, z zawodu konstruktor. Moją pasją są przede wszystkim samochody i ogromną przyjemność sprawia mi majsterkowanie!

CZYM SIĘ INTERESUJĘ? Interesuję się klasycznymi samochodami oraz projektowaniem urządzeń mechanicznych.

NAJWIĘKSZA SŁABOŚĆ? Moja największa słabość (zaraz po Agnieszce) to miłość do jedzenia! Poza tym jestem ogromnym bałaganiarzem.

PRZYCZEPA KEMPINGOWA? Dzięki wspólnym wyjazdom pod namiot polubiłem alternatywną formę spędzania wakacji. Jednak po pewnym czasie zacząłem zastanawiać się nad tym, jak to jest mieć swój dom na kółkach…