INSPIRACJEPRZYCZEPAREMONT

Urządzanie przyczepy kempingowej. Garść inspiracji

Remont przyczepy kempingowej to nie lada wyzwanie, bez wcześniejszego doświadczenia z pracami technicznymi, urządzaniem wnętrz czy planowaniem rozmieszczenia poszczególnych mebli. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych! W tym wypadku z pomocą nadchodzi niezastąpiony Internet, który jest skarbnicą wiedzy oraz inspiracji.

Czy wnętrze przyczepy kempingowej może wyglądać jak drugi dom? Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało mi się, że każda przyczepa prezentuje się w zasadzie identycznie – podobny układ rozmieszczenia mebli, podobna kolorystyka, podobny klimat. Nie ujmując w żadnym wypadku praktycznemu zastosowaniu takich rozwiązań, stwierdziłam, że same wnętrza nie są zbyt przytulne. Jak wielkie było moje zaskoczenie, kiedy uświadomiłam sobie, że istnieje całkiem liczna grupa osób, dla których temat przytulnej przyczepy kempingowej nie jest obcy! Dzięki temu ja sama zyskałam solidną porcję inspiracji, co poskutkowało tym, że nasza przyczepa kempingowa wygląda teraz tak! ZOBACZ EFEKTY REMONTU Pozostała nam do odnowienia łazienka, która aktualnie wygląda tragicznie (na wyjeździe pełniła funkcję składziku) oraz dorobienie szafki obok drzwi wejściowych.

Czarno-białe stylizacje

Z estetycznego punktu widzenia, białe meble w przyczepie kempingowej prezentują się wspaniale. Wiele osób przyznało, że nasze szafki po przemalowaniu wyglądają jak nowe! Z praktycznego punktu widzenia warto podkreślić, że białe meble podatne są na zabrudzenia. Wybraliśmy białą farbę matową, stąd przykładowo na ławach od razu widać ślady po butach. Na szczęście nie ma problemu ze zmywaniem brudu, tak więc na wyjeździe nie stanowiło to wielkiego problemu. Na Pintereście znalazłam kilka ciekawych propozycji przyczep w wersji black&white: 

Brązy i beże

Bardziej stonowana kolorystyka i mniej rzucające się w oczy dodatki, to doskonały wybór, jeśli zależy nam na odrobinie spokoju w przytulnej przyczepce. Początkowo i ja nastawiałam się na ten właśnie wystrój – miałam już nawet wypatrzone swoje idealne zasłonki. Okazało się jednak, że kolor tapicerki jest nieco inny, niż zakładałam, więc zdecydowałam się całkowicie zmienić plany. Na leniwe, ciepłe jesienne popołudnia, taka wersja kolorystyczna bardzo mi odpowiada! Poniżej kilka przykładów:A może coś w kolorze?

Nie bez powodu mówi się, że do odważnych świat należy. Eksperymentowanie kolorystyką może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Przełamanie wnętrza jaskrawymi dodatkami, a może dobranie pastelowej kolorystyki? Tutaj każdy wybór wydaje się ciekawy! Poniżej znalazłam takie oto aranżacje przyczep kempingowych: Każdy wybór jest dobry…

…jeśli to Twój wybór. Nieważne bowiem, jak zaplanujesz wnętrze swojej przyczepy – ważne, że w jej remont i urządzanie włożysz część siebie. A już najważniejsze, Drogi Czytelniku, byś po prostu czuł się w niej jak w domu.

Która stylistyka, spośród przedstawionych w tym wpisie, najbardziej odpowiada Twojej estetyce?